Gazete Yazıları

Milliyet – 08.03.2018

Mimar Banu Altay’ın başarısı ödüllerle taçlandırılıyor

Gerçekleştirdiği başarılı mimari projelerle ulusal ve uluslararası alanda birçok ödüle layık görülen Mimar Banu Altay, Sia & Moore Mimarlık ofisiyle Türkiye’nin ilk 500 hizmet ihracatçısı içerisinde yer alıyor.
Türkiye ve Ortadoğu’ da birçok prestijli mimari proje ve uygulamalarını gerçekleştiren Mimar Banu Altay bu bölgelerde yakaladığı başarısını Avrupa ve ABD paza¬rında da sürdürmeyi ve ilk 500 hizmet ihracatçısı içindeki konumunu yükseltmeyi hedefliyor. Sia & Moore Mimarlık olarak sıradanlıktan uzak, güçlü ve yaratıcı çözümler sunuyoruz diyen Mimar Banu Altay ile çalışmalarını ve uzun dönem hedeflerini konuştuk.

■ Banu Hanım ödüllerle taçlanan mimarlık serüveniniz nasıl başladı?
Çocukluğumdan beri yaşadığım mekânlar beni etkilemiştir, daha güzel mekânlar tasarlamak için 1996 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun oldum. Mezuniyet sonrası farklı sektörlerde uzun yıllar deneyim kazandıktan sonra 2009 yılında Libya’da dönemin lideri Kaddafi ailesine ait 18 adet villanın renovasyon projeleri ile Sia & Moore hikâyemiz başlamış oldu. Bu projeleri; Kuzey Irak, Türkmenistan, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar gibi ülkelerdeki üst düzey projeler takip etti. 2014 yılında Katar’da Modrian Doha Hotel’in tüm sosyal mekânların ince yapı uygulama işlerini almamız ile de Katar ofisimizi açtık.
“ALDIĞIMIZ ÖDÜLLER VE OLUŞTURDUĞUMUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ EN BÜYÜK MOTİVASYON KAYNAĞIMIZ”
Alanımızda farklı ödüller kazanmak tabii ki gurur verici, ödüller ile tasarımlarımızın ve yaptığımız projelerin takdir edildiği platformlarda yer alıyoruz, böylelikle müşterilerimizin mutluluğu ve bizi bu ödüllere layık gören organizasyonların takdiri ile çıtayı her geçen gün daha da yükseltiyoruz.
Mimar Banu Altay olarak ve Sia & Moore markası adı altında kazandığımız birçok ödül mevcut. Hazırladığımız projelerin ödüllerle taçlandırılması her yeni projede daha özverili daha detaycı çalışmamızı sağladı.

■ Şirketinizin kısa ve uzun dönemdeki hedefleri nelerdir?
Kısa dönemli hedeflerimiz Ortadoğu’da olduğu gibi Türkiye’de de ikonik, prestij odaklı ses getirici projelere imza atmak. Aynı paralelde ilk 500 hizmet ihracatçısı içindeki konumumuzu her geçen yıl daha üst sıralara çıkartmak. Uzun vadede ise Ortadoğu ve Türkiye’deki başarılarımızı Avrupa ve ABD gibi pazarlara taşıyarak Sia & Moore markasını globalleştirmek.
‘’HER BİR PROJE BİZİM İÇİN YENİ BİR YOLCULUK OLUYOR’’
Sıradanlıktan uzak, güçlü ve yaratıcı çözümler sunabilen bir ekibiz. İnsan, hizmet ve ürün kalitesine yatırım yaparak kalıcı olmaya çalışıyoruz. Gelişen trendleri ve güncel mimarı akımları takip ederek zamansız projeler ve iç mekânlar tasarlıyoruz. Ayrıca kişiye özel tasarımlarımızda sınırları zorlamayı da çok seviyoruz
Ülkemizin kadınları ahlak, disiplin ve çalışkanlık adına dünyada örnek gösterilecek kadınlar arasında. Bu değerlerin yüksek eğitim, farkındalık ve vizyonla büyümesi temennimiz. Kadın haklarının, kadına verilen değerin, iş hayatındaki nitelikli kadın sayısının arttığı, ayrımcılık, şiddet ve ötekileştirmenin son bulduğu nice 8 Mart’lar diliyorum.

You Might Also Like...

No Comments

    Bir Cevap Yazın

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    %d blogcu bunu beğendi: