Dergi Yazıları

House Beautiful – Sonbahar 2019

Banu Altay - House Beautiful

Enerjiniz Yüksek Olsun!

Ruhu doyuran canlı bitkiler, kozalaklarla sanat eserine dönüşen objeler, lacivert, nar pembesi ve üzüm renklerinde aydınlık duvarlar sezonun öne çıkanları …

Sezonun dekorasyon trendlerini aktaran Sia Moore Mimarlık’ın kurucularından Mimar Banu Altay sonbaharın artık sarı ve turuncu renklerin ötesinde enerji veren bir konseptte karşımıza çıkacağını söyledi. Altay “Kanada evleri tarzında mekana hayat veren doğal malzemelerden yapılmış mobilyalar bu yılın sonbahar dekorasyon trendlerinin belirleyici unsuru. Halen mevsimin sıcaklığını ve romantizmini yansıtan ama sonbaharın hüznü ve yavaşlığından sıyrılmış dokunuşlar sıkça karşımıza çıkacak. Rüstik ve vintage ama canlı sonbahar renklerindeki kumaşların kullanımıyla hazırlanmış mobilya ve aksesuarlar evlerin baş köşesinde olacak. Beyaz, bej ve nar rengi kombin olarak en popüler üçleme olarak evlerde buluşacak. Ortalama biraz kontrast katmak isteyenlerin yardımına ise nar pembesi, üzüm rengi ve lacivert tonları koşacak. Keza iki ton tekniğini kullanarak duvarın üstte kalan yarısında açık gri ve alt yarısında üzüm rengini kullanmak evlerin genelinde renk ve enerji dolumunu sağlayacak,” dedi.

Yaşanmışlık Hissi

Beyaz kanepe trendinin sonbahara da kayacağını belirten Mimar Banu Altay “Beyaz kanepeleri farklı renklerde yastıklarla süslemek sonbaharda da trend olacak. Hardal, turuncu, koyu mavi, gri ve bej minderler harika bir kombin yaratabilir. Balkon ve teraslar için ise İskandinav göl evlerinden esinlenmiş gri tonlardaki ahşap şezlonglar, uzun tabureler ve kare masalar evinize sıcak bir sonbahar havası katacak mobilyalardan. Aksesuar olarak vintage saksılar, seramikten yapılmış balkabakları ve tarçın-vanilya kokulu büyük mumlar çok revaçta.”

Her alanda olduğu gibi bu sezon dekorasyonun anahtar kelimesi ‘enerji’. Kuzey estetiğinin temel özelliklerinden olan doğal malzemeler, yaşam alanlarının enerjisini yükseltiyor.

You Might Also Like...

No Comments

    Bir Cevap Yazın

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

    %d blogcu bunu beğendi: