Hakkımda

Mimar Banu Altay, 1996 yılı İTÜ Mimarlık Fakültesi mezuniyeti sonrası, mesleği ile ilgili özel şirketlerde çalışarak edindiği tecrübe ve bilgi birikimiyle 2009 yılında “Sia Moore Mimarlık Dekorasyon ve İnş. San. Dış Tic. Ltd. Şti.” şirketini kurdu.

Uluslararası bir marka olmasını hedeflediği Sia Moore ile bugüne kadar çok sayıda üst düzey şirkete ve özel kişilere hizmet verdi. Dünya genelinde farklı mimari özellik taşıyan yapıların danışmanlığını, Mimari ve İç Mimari projelerini, Tasarım ve uygulamalarını anahtar teslim olarak başarı ile tamamladı.

Banu Altay ekibiyle birlikte Özel Saraylar, Malikaneler, Meclis Binaları, Oteller ve Sosyal Mekanlar gibi farklı ölçeklerdeki projelerde uzmanlaştı. 2011 yılından bu yana çalıştığı Doha’da iş hacminin artması sebebiyle, 2014 yılında “Sia Moore Design & Fitout W.L.L.” şirket kuruluşunu yaptı. Katar’da Emirliğe ait üst düzey projelerin tasarımını üstlendi, kısa sürede çok sayıda proje tamamlayarak bölgenin sayılı firmaları arasında yerini aldı. Katar’da imza projesi olan Mondrian Doha Otelinin tüm ortak alanları anahtar teslim, lider Fit-Out Contractor olarak Sia Moore tarafından 2017’de tamamlandı.

Mimar Banu Altay, üyesi bulunduğu Kagider (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) ve Deik (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) organizasyonlarında aktif olarak görev yapmaktadır. Başarılı bir Kadın Girişimci olarak markası Sia Moore ile; başta Katar olmak üzere Kuzey Irak, Rusya, BAE, İngiltere, Suudi Arabistan, Azerbaycan gibi farklı 16 ülkede 120’ye yakın projeye imza atmıştır.

Banu Altay’ın kariyerinde yenilikçi, akılcı ve hayata değer katan çalışmalarıyla kazandığı ödüller;

  • Arabian Property Awards / Best Architecture / Single Residence – Iraq / 2018-2019
  • Stevie Awards Women in Business / Female Entrepreneur of the year – Bronze / 2017
  • Mediterranean Enterprise Awards / Best Architecture Design Company-Turkey / 2017
  • Le Fonti IAIR Awards / Leadership Interior Design / Company of The Year /2016
  • Arabian Property Awards / Best Interior Design / Private Residence – Iraq / 2016 -2017
  • MENAA Award Organization / Best Business Leader Award / 2015
  • European Property Awards / Highly Commended Interior Design-Turkey / 2015-2016
  • Luxury Lifestyle Awards Middle East / National Brand of Turkey / Winner / 2015
  • International Property Awards / Best International Office Interior / Office Interior -Iraq / 2014-2015
  • European Property Awards / Highly Commended Interior Design/ Private Residence-Turkey/2013-2014
%d blogcu bunu beğendi: